ELB 10, 24V, DpH7 100mm

Značka: PSP Pohony
4 899 Kč / ks 4 049 Kč bez DPH
Skladem (89 ks)
Můžeme doručit do:
30.11.2022
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elektricky azené lamelové brzdy penášejí jmenovitý toivý moment tením lamel, které jsou svírány a uvolovány psobením elektromagnetu. Brzdy zastavují rotující ásti stroje.

Elektricky azené lamelové brzdy mají vzhledem k velikosti penášeného toivého momentu velmi malé rozmry. Jsou charakterizovány rychlým vzrstem toivého momentu na jmenovitou hodnotu a malým zbytkovým momentem po vypnutí. Elektricky azené lamelové brzdy proto rychle reagují na impuls a tím zvyšují pesnost a výkon stroj- bez jakýchkoli pevodových lánk. Snižují rozmry a hmotnost pohonných jednotek.

Plášs pírubou je pevnspojen s hnanou ástí stroje. Spolu s vnjšími lamelami tvoí hnanou ást brzdy. Magnetové tleso, do jehož ozubení zapadají vnitní lamely se pipevní k nerotaní ásti stroje.

Vnitní lamely jsou kryty vrstvou tecího materiálu dle druhu provozu (mazaný nebo suchý), který prodlužuje jejich životnost a zvyšuje tení.

Vnjší lamely unášejí svými výstupky plášbrzdy.

Kotvová deska je spojena s magnetovým tlesem unášejícími kolíky. Je-li do budicí cívky zaveden stejnosmrný proud, je kotvová deska pitažena k magnetovému tlesu. Je-li brzda vypnuta je deska odtlaena odpruženými odtlaovacími kolíky na pírubu distanního pouzdra.

Seizovací matice je našroubována na kotvovou desku, takže pi zapnutí brzdy seve svazek lamel. Otáením matice lze regulovat šíku vzduchové mezery mezi magnetovým tlesem a kotvovou deskou. Šíka vzduchové mezery ovlivuje velikost penášeného toivého momentu. K jejímu pesnému seízení slouží sada lístkových mrek, které se zasunují do vybrání matice.

Distanní pouzdro - vymezuje krajní polohu kotvy.
Budicí cívka je zalita v magnetovém t
lese. K pívodu budicího proudu slouží svorkovnice na magnetovém tlese.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: