ELK 40, DpH7 140mm, dH7 45mm

Značka: PSP Pohony
10 799 Kč / ks 8 925 Kč bez DPH
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
30.11.2022
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elektricky azené lamelové spojky penášejí jmenovitý toivý moment tením lamel, které jsou svírány a uvolovány psobením elektromagnetu. Spojky spojují hnací ást stroje s ástí hnanou.

Elektricky azené lamelové spojky mají vzhledem k velikosti penášeného jmenovitého toivého momentu velmi malé rozmry. Jsou charakterizovány rychlým vzrstem toivého momentu na jmenovitou hodnotu a malým zbytkovým momentem po vypnutí. Elektricky azené lamelové spojky proto rychle reagují na impuls a tím zvyšují pesnost a výkon stroj- bez jakýchkoli pevodových lánk. Snižují rozmry a hmotnost pohonných jednotek.

Plášs pírubou je pevnspojen s hnanou ástí stroje. Spolu s vnjšími lamelami tvoí hnanou ást spojky. Hnací ást tvoí magnetové tleso, do jehož ozubení zapadají vnitní lamely.

Vnitní lamely jsou kryty vrstvou tecího materiálu dle druhu provozu (mazaný nebo suchý), který prodlužuje jejich životnost a zvyšuje tení.

Vnjší lamely unášejí svými výstupky plášspojky.

Kotvová deska je spojena s magnetovým tlesem unášejícími kolíky. Je-li do budicí cívky zaveden stejnosmrný proud, je kotvová deska pitažena k magnetovému tlesu. Je-li spojka vypnuta je deska odtlaena odpruženými odtlaovacími kolíky na pírubu distanního pouzdra.

Seizovací matice je našroubována na kotvovou desku, takže pi zapnutí spojky seve svazek lamel. Otáením matice lze regulovat šíku vzduchové mezery mezi magnetovým tlesem a kotvovou deskou. Šíka vzduchové mezery ovlivuje velikost penášeného toivého momentu. K jejímu pesnému seízení slouží sada lístkových mrek, které se zasunují do vybrání matice.

Sbrací kroužky slouží k pívodu budicího proudu karták- pro mazané prostedí - bronzové a pro suché prostedí - měďnografitové.

Distanní pouzdro - vymezuje krajní polohu kotvy.
Budicí cívka je zalita v magnetovém t
lese. U ELK spojek jsou oba vývody pipojeny na sbrací kroužky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: