Ložisko 7305 BTN6 DKF

Značka: DKF
195 Kč / ks 161,16 Kč bez DPH
Skladem (20 ks)
Můžeme doručit do:
25.9.2023
Možnosti doručení
Ložisko 7305 BTN6 DKF je vysoce kvalitní jednořadé úhlové kontaktní kuličkové ložisko, které je vyrobeno renomovanou společností DKF. Toto ložisko má vnitřní průměr 25 mm, vnější průměr 62 mm a šířku 17 mm. Je navrženo tak, aby snášelo jak radiální, tak axiální zatížení a je schopné pracovat při vysokých otáčkách. Ložisko 7305 BTN6 DKF je charakterizováno vysokou přesností, vysokou rychlostí a dlouhou životností. Jeho konstrukce zahrnuje kuličky, které jsou odděleny od sebe klecí, což umožňuje jejich volný pohyb. Toto ložisko je ideální pro použití v různých průmyslových aplikacích, jako jsou stroje, motory, čerpadla a další zařízení.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

DKF-bearings

DKF (Deutsche Kugellagerfabrik) je renomovaný německý výrobce průmyslových kuličkových ložisek. Společnost byla založena v roce 1904 Friedrichem Wilhelmem Witte v Lipsku a zpočátku vyráběla radiální a axiální kuličková ložiska do průměru 150 mm. O deset let později společnost DKF rozšířila své portfolio a začala vyrábět jehlová ložiska a kompletní montovaná jehlová ložiska.

V roce 1930 vyvinula společnost DKF nový typ přesného kuličkového ložiska známého jako rozdělovací kuličkové ložisko, které dokázalo současně přebírat radiální i axiální síly, díky čemuž se stalo patentem a později i normou DIN. V roce 1932 byla v Berlíně-Charlottenburgu založena společnost UKF Universal-Kugellager-Fabrik GmbH, která nabízela nově navržené dělící kuličkové ložisko jako univerzální ložisko nahrazující sedm různých typů kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem.

V průběhu let společnost DKF pokračovala v inovacích a rozšiřování svého sortimentu a vyráběla jehlová a kuličková ložiska, radiální a axiální ložiska a kuličková ložiska se čtyřbodovým stykem a dělenými vnějšími kroužky. Během druhé světové války vyráběla společnost DKF také speciální ložiska pro letecké a tankové motory.

V roce 1945 byly všechny závody DKF zabaveny Sovětským svazem pro účely reparačních plateb. V roce 1947 však byla naléhavě potřebná ložiska opět k dispozici pro německý trh.

V šedesátých letech používala společnost DKF v Berlíně plně automatickou montážní linku a v osmdesátých letech byly instalovány nové NC stroje. V roce 1989 byla továrna na výrobu ložisek ve Steyru prodána společnosti SKF a bývalí zaměstnanci založili v rakouském Steyru kooperaci STC-Steyr. Se zánikem NDR v roce 1990 byla společnost DKF prodána společnosti FAG Kugelfischer Georg Schäfer KGaA, která později v roce 1990 prodala všech osm ložiskových závodů skupině Schaeffler.

Dnes společnost DKF Deutsche Kugellagerfabriken GmbH (DKF Group) pokračuje v tradici výroby kuličkových ložisek ve svém berlínském závodě. Členové skupiny STC-Steyr a UKF vyvíjejí a vyrábějí různé typy a velikosti ložisek. S více než 80 lety zkušeností je DKF důvěryhodnou a uznávanou značkou v ložiskovém průmyslu a zákazníci se mohou spolehnout na její výrobky, které jsou přesné, trvanlivé a spolehlivé.