Máte dotaz?

Napište nám na váš oblíbený komunikátor:

SKF a NIO rozšiřují strategickou spolupráci

SKF a NIO, přední výrobce prémiových inteligentních elektrických vozidel, posílili svou strategickou spolupráci. V rámci dohody se SKF stane preferovaným dodavatelem keramických kuličkových ložisek a poskytne širokou odbornou znalost na podporu vývoje produktů a globálních expanzních plánů NIO.

V roce 2021 dodal NIO více než 90 000 vozidel, především na svém domácím trhu. Během roku 2022 začal NIO uvádět svá vozidla na klíčových trzích v Evropě, včetně Nizozemska, Německa, Švédska a Dánska.

David Johansson, prezident společnosti SKF Automotive, říká: „SKF podporuje NIO od uvedení jejich prvního automobilu na trh v roce 2014. Během této doby jsme vybudovali silný technický vztah, což dokládá tato dohoda. Ukazuje také prémiovou schopnost SKF v oblasti elektrických vozidel a naši schopnost podporovat zákazníky po celém světě.“

Inovativní keramická kuličková ložiska SKF, která jsou lehčí a mohou se otáčet rychleji než tradiční ložiska, jsou klíčovou součástí mnoha pohonů elektrických vozidel. SKF dodává řadě předních výrobců EV v Asii, Evropě a Americe.

Alan Zeng, starší viceprezident společnosti NIO a generální ředitel XPT, říká: „Máme historii spolupráce se SKF na budování konkurenceschopných produktů EV v průmyslu. Věříme, že globální zkušenosti a kompetence SKF poskytnou silnou podporu naší globální strategii. Společně přineseme více inovativních produktů a vynikající uživatelské zkušenosti spotřebitelům na celosvětovém měřítku.“