Máte dotaz?

Napište nám na váš oblíbený komunikátor:

Zaměření na udržitelné technologie: Ložiska NKE pro větrnou energii

Na letošním Hannover Messe představí společnost NKE Austria GmbH ložiska pro převodovky a generátory větrných turbín. Rakouský výrobce ložisek má více než 20 let zkušeností v oblasti větrné energie. Ložiska NKE byla instalována do více než 4 000 větrných turbín v Evropě, USA a Číně, což odpovídá více než 10 000 MW instalovaného výkonu.
"Ložiska NKE se používají v nejdůležitějších součástech větrných turbín, tedy v převodovkách a generátorech, nebo jako hlavní ložiska. U hlavních výrobců větrných turbín máme finální schválení výrobků a u dalších jsme v závěrečné fázi schvalovacího procesu," říká Matthias Ortner, jednatel společnosti NKE ve Steyru. "Strategické zaměření na udržitelné technologie, jako je větrná energie a kolejová vozidla, které bylo zavedeno před třemi lety, nyní přináší ovoce. NKE získává pověst inovativního dodavatele ložisek pro větrnou energetiku."

Ložiska NKE jsou například přítomna ve všech ložiskových aplikacích převodovky Envision: od nosné části (strana rotoru, strana generátoru) až po vysokorychlostní hřídel, včetně mezikusu a hřídelí planetové převodovky. "U vysokorychlostních hřídelí spolupracuje NKE s týmem inženýrů zákazníka na návrhu ložisek se zvýšeným profilem a přítlakem," říká Michael Rössl z oddělení aplikačního inženýrství NKE. "Dalším příkladem jsou naše nová ložiska s technologií Power-Density: jsou jen o 20 % větší než běžná ložiska, ale generují dvakrát více energie, aby optimalizovaly výkon větrných turbín a získaly z proudu vzduchu co nejvíce energie."

V sídle společnosti v rakouském Steyru zřídila NKE kompetenční centrum pro velká ložiska, včetně nejmodernějších výrobních zařízení a logistického centra. Všechna ložiska NKE procházejí přísnými, dokumentovanými postupy kontroly kvality. Kromě komplexních technických poradenských služeb nabízí oddělení aplikačního inženýrství společnosti NKE podporu při získávání certifikace podle větrných norem, jako jsou GL2010, IEC61400 nebo individuální specifikace zákazníka.

Kromě ložisek pro větrnou energetiku vyrábí NKE standardní a speciální ložiska pro všechny průmyslové aplikace. Inženýring, vývoj výrobků, výroba a finální zpracování komponent, montáž, zajištění kvality, logistika a prodej a marketing jsou soustředěny v centrále ve Steyru. Kromě vývoje výrobků a aplikačního inženýrství poskytuje NKE kompletní sortiment technických služeb, poradenství, dokumentaci a školení.