Máte dotaz?

Napište nám na váš oblíbený komunikátor:

Ložisko NUP 2314 M DKF

1 Kč / ks 1 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro více informací o produktu Ložisko NUP 2314 M DKF nás neváhejte kontaktovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

DKF-bearings

DKF (Deutsche Kugellagerfabrik) je renomovaný německý výrobce průmyslových kuličkových ložisek. Společnost byla založena v roce 1904 Friedrichem Wilhelmem Witte v Lipsku a zpočátku vyráběla radiální a axiální kuličková ložiska do průměru 150 mm. O deset let později společnost DKF rozšířila své portfolio a začala vyrábět jehlová ložiska a kompletní montovaná jehlová ložiska.

V roce 1930 vyvinula společnost DKF nový typ přesného kuličkového ložiska známého jako rozdělovací kuličkové ložisko, které dokázalo současně přebírat radiální i axiální síly, díky čemuž se stalo patentem a později i normou DIN. V roce 1932 byla v Berlíně-Charlottenburgu založena společnost UKF Universal-Kugellager-Fabrik GmbH, která nabízela nově navržené dělící kuličkové ložisko jako univerzální ložisko nahrazující sedm různých typů kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem.

V průběhu let společnost DKF pokračovala v inovacích a rozšiřování svého sortimentu a vyráběla jehlová a kuličková ložiska, radiální a axiální ložiska a kuličková ložiska se čtyřbodovým stykem a dělenými vnějšími kroužky. Během druhé světové války vyráběla společnost DKF také speciální ložiska pro letecké a tankové motory.

V roce 1945 byly všechny závody DKF zabaveny Sovětským svazem pro účely reparačních plateb. V roce 1947 však byla naléhavě potřebná ložiska opět k dispozici pro německý trh.

V šedesátých letech používala společnost DKF v Berlíně plně automatickou montážní linku a v osmdesátých letech byly instalovány nové NC stroje. V roce 1989 byla továrna na výrobu ložisek ve Steyru prodána společnosti SKF a bývalí zaměstnanci založili v rakouském Steyru kooperaci STC-Steyr. Se zánikem NDR v roce 1990 byla společnost DKF prodána společnosti FAG Kugelfischer Georg Schäfer KGaA, která později v roce 1990 prodala všech osm ložiskových závodů skupině Schaeffler.

Dnes společnost DKF Deutsche Kugellagerfabriken GmbH (DKF Group) pokračuje v tradici výroby kuličkových ložisek ve svém berlínském závodě. Členové skupiny STC-Steyr a UKF vyvíjejí a vyrábějí různé typy a velikosti ložisek. S více než 80 lety zkušeností je DKF důvěryhodnou a uznávanou značkou v ložiskovém průmyslu a zákazníci se mohou spolehnout na její výrobky, které jsou přesné, trvanlivé a spolehlivé.