Máte dotaz?

Napište nám na váš oblíbený komunikátor:

Jaké jsou různé typy uložených ložisek ve vozidlech?

Ložiska jsou významnou součástí strojů. Všechny druhy strojů, od malých vozíků v supermarketu po průmyslová zařízení, potřebují ložiska k provozu. Ložisková tělesa jsou modulární sestavy, které usnadňují instalaci ložisek a hřídelů a zároveň chrání ložiska, prodlužují jejich životnost a zjednodušují údržbu. Podporují nebo umožňují určitý typ pohybu v systému, statický nebo dynamický. Jsme zde, abychom poskytli úplné informace o různých typech ložiskových těles u vozidel. Pokračování v čtení vám umožní objevit více o těchto tělesech.

Válečková ložiska

Válečková ložiska se skládají z válcových válcových elementů, které jsou obvykle uloženy mezi vnitřní a vnější dráhy. Stroje s rotačními hřídeli především potřebují podporu těžkých zatížení a válečková ložiska pomáhají tuto podporu poskytnout. Podporou rotačních hřídelů minimalizují tření mezi hřídeli a stacionárními částmi stroje. Tyto válečková ložiska jsou k dispozici v mnoha typech a jsou snadno udržovatelná a s nízkým třením.

Kuličková ložiska

Kromě kulovitých válcových elementů uložených mezi kruhovými vnitřními a vnějšími dráhami je kuličkové ložisko také mechanická sestava. Jejich primární funkcí je poskytovat podporu rotačním hřídelům a minimalizovat tření. Kromě radiálních zatížení mohou podporovat axiální zatížení v obou směrech. Kuličková ložiska jsou vhodná pro odolnost proti opotřebení a nepotřebují mnoho mazání.

Montážní ložiska

Termín "montážní ložiska" se odkazuje na mechanické sestavy skládající se z ložisek, která jsou šroubována nebo závitována do montážních komponent, jako jsou polštářové bloky, ocelové jednotky atd. Ložiska jako tato podporují rotační hřídele a minimalizují tření mezi hřídeli a stacionárními částmi stroje. Jejich primárním využitím jsou zařízení pro výběr na koncích dopravníků a jako ocelové jednotky v prostředních bodech.

Lineární ložiska

V strojích, které vyžadují lineární pohyb a pozicování po hřídelích, jsou lineární ložiska mechanické sestavy tvořené kuličkovými nebo válečkovými elementy uloženými v pouzdrech. Kromě toho mají sekundární rotační vlastnosti v závislosti na konkrétním designu.

Z čeho jsou ložisková tělesa vyrobená?

Když používáte stroje, asi nikdy nepřemýšlíte o tom, z čeho jsou ložiska vyrobená. Hlavním materiálem používaným pro ložisková tělesa je šedá litina. Materiály jako duktální litina, ocel, nerezová ocel, termoplasty a plastiky založené na polyethyleně se však také používají k výrobě stejného výrobku.