Máte dotaz?

Napište nám na váš oblíbený komunikátor:

Cylindrická válečková ložiska - tipy a triky

Jako specializovaný dodavatel cylindrických válečkových ložisek často hovoříme se svými zákazníky o aplikaci a použití cylindrických válečkových ložisek. Máte také aplikace pro cylindrická válečková ložiska? Pak si přečtěte naše tipy a triky.

Cylindrická ložiska?

Cylindrická válečková ložiska (viz obrázek) jsou ložiska, která používají válečkové elementy (válcovité tvary) namísto kuliček. Jsou široce používána v řadě těžších aplikací. Například v strojích, motorech, kompresorech, ventilátorech a čerpadlech. V vozidlech, jako jsou automobily, nákladní automobily, vlaky a lodě, v kolech, řídicích zařízeních a dalších pohyblivých částech. Seznam aplikací je vlastně nekonečný, cylindrická válečková ložiska jsou používána téměř všude tam, kde jsou pohyblivé části.

Aplikace

To, pro co jsou cylindrická válečková ložiska používána, určuje specifikace ložiska. Existují různé verze, ve kterých některé typy mohou například absorbují menší axiální síly a jiné nikoli. Stejně tak je to s nahráváním momentu. Pouze dvojřadé plné válečkové typy jsou pro toto vhodné.

Prostředí

Je důležité zvolit správné ložisko pro dané prostředí. Seznamte se s tím, zda musí ložisko fungovat například v prostředí s vlhkostí, mořskou vodou, znečištěním a vyberte ložisko s vlastnostmi, které jsou pro to vhodné.

Kvalita

Je životnost / kvalita ložiska důležitá? Například pro zabránění údržbě? Pak volte renomovanou značku nebo žádejte o alternativy se stejnou kvalitou. Kvalita závisí na materiálech, ale i výrobním procesu a kvalitních kontrolách ovlivňují kvalitu.